V Přešticích se v sobotu uskuteční Den otevřených dveří ČSAD autobusy Plzeň

Přeštice se v sobotu 27. srpna 2022 stanou dějištěm výstavy současných i historických vozidel.

Den otevřených dveří ČSAD autobusy Plzeň odstartuje v areálu Z-Group bus v Přešticích v Husově ulici v 10 hodin dopoledne, potrvá až do odpolední 15. hodiny.

Návštěvníci se mohou těšit na výstavu současných i historických vozidel, okružní jízdy, nebo na prohlídku areálu a dílen. Zájemci si mohou vyzkoušet i řídit autobus. Nebude chybět doprovodný program pro děti. Připraven bude skákací hrad, házení a střelba na cíl a další soutěže pro malé i velké. Vstupné pro všechny zdarma. Přichystáno je i občerstvení.

„K vidění bude průřez současným vozovým parkem, ale především řada historických vozidel. Nejen malí návštěvníci si můžou vyzkoušet místo řidiče ve vystavených autobusech. Rádi mezi sebou také uvítáme nové zájemce o práci řidiče autobusů. Pro nové řidiče nabízíme náborový příspěvek až 30 tisíc korun,“ sdělil ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň autobusového dopravce Z-Group bus Václav Königsmark.

Plzeňské ČSAD je nejstarším soukromým dopravcem v západních Čechách. V kraji funguje již téměř 25 let. V tuto chvíli má 110 autobusů a 160 zaměstnanců. Pro zájemce nabízí i vyhlídkové jízdy historickým autobusem a v letních měsících cyklobusy. Provozuje také Muzeum dopravní techniky v Plzni-Doubravce.

Plzeňské ČSAD je divizí dopravního holdingu Z-Group bus a.s., který zaměstnává celkem 1200 řidičů a další provozní a manažerský personál.

Zdroj a foto: Z-Group bus

Leave a Reply

%d bloggers like this: