Cestující v Teplicích si od soboty připlatí za jízdu v MHD, novinkou je zavedení výstupu na znamení

S příchodem letních prázdnin si cestující v teplické městské hromadné dopravě za jízdu připlatí. Další novinkou se stává zavedení výstupu na znamení.

Základní jízdné stoupne o 4 koruny na 24 korun, cena zvýhodněné jízdenky se zvýší z 10 na 12 korun. Roční jízdné je platné 365 dní, není vázané na kalendářní rok. V základní sazbě bude za 4300 korun, ve zvýhodněném tarifu za 2150 korun.

„Krajský dopravce od 1. ledna letošního roku zdražil jízdné v tzv. zelených autobusech, takže navýšení cen v Teplicích je částečně i narovnáním vztahu k tarifu DÚK. Změnu jsme se snažili nastavit s ohledem na složitou energetickou situaci od začátku roku co možná nejcitlivěji. Jako cenově zajímavou novinku bude dopravce nabízet roční jízdné, které bude v základní sazbě i ve zvýhodněném tarifu dokonce levnější než čtyři čtvrtletní jízdenky v dosud platném ceníku.“, řekl k tomu Tomáš Hadviga, náměstek primátora se zodpovědností k městské dopravě. 

Další novinkou je zavedení výstupu na znamení. Z vozidel MHD budou cestující povinni výstup hlásit stisknutím tlačítka STOP. Jedná se o sjednocení s vozidly DÚK, kde stejný princip funguje už od roku 2015.

K poslední změně v platbě za cestu městskou hromadnou dopravou v Teplicích došlo před jedenácti lety. Město tak reaguje na zvýšení jízdného DÚK v meziměstských pásmech celého Ústeckého kraje.

Nový tarif začne v Teplicích platit od 1.7.2023

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Magistrát města Teplice

Leave a Reply

%d bloggers like this: