V Brně se bude v sobotu konat celorepublikový sraz fanoušků MHD

Akce s názvem ŠOTODAYS 2023 se koná 23. září 2023 pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR ve spolupráci s jedenácti českými dopravními podniky.

ŠOTODAYS 2023 nabídnou přehlídku autobusů z jedenácti českých měst, do akce se zapojily dopravní podniky z Brna, Českých Budějovic, Jihlavy, Karlových Varů, Olomouce, Opavy, Ostravy, Pardubic, Plzně, Prahy a Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. Autobusy budou vystaveny (a fotoaparátům nastaveny) na Výstavišti Brno, poté se vydají na „Barevnou jízdu“ širším centrem Brna. Následně budou nasazeny na speciální „Barevnou linku“. Celodenní program vyvrcholí ve Vozovně Pisárky, kde se uskuteční Šotodays Afterparty s Vaškem Koptou.

Ze všech koutů ČR se do Brna sjedou autobusy různých výrobců, různých délek i výšek. Zapojené dopravní podniky tak připraví v ulicích širšího centra Brna velmi netradiční podívanou. Také program večerní části bude podřízen cílové skupině – Šotodays Afterparty bude provázet Václav Kopta, herec a moderátor, ale také milovník vozů MHD. Už teď můžeme prozradit, že jedním z hostů bude Karolína „Tramvajačka“ Hubková, která nedávno vydala knihu Deník tramvajačky.

Hlavním partnerem Šotodays 2023 je výrobce autobusů společnost SOR Libchavy. Mediálním partnerem akce je Busportal.

Program Šotodays 2023:

11 – 12 hodin: Přehlídka autobusů z 11 českých měst, Výstaviště Brno

12 – 13 hodin: Barevná jízda autobusů

13 – 17 hodin: Speciální barevná linka

18 – 21 hodin: Šotodays Afterparty s Vaškem Koptou, Vozovna Pisárky

Registrace na Šotodays Afterparty najdete na webu www.sdp-cr.cz. Vstup zdarma, kapacita je 250 osob.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: SDP ČR

Leave a Reply

%d bloggers like this: