Arriva začala zajišťovat příměstskou autobusovou dopravu v Bratislavském kraji, zaměstnancům vyplatí náborový příspěvek 4000 eur

Společnost Arriva na Slovensku oznámila vyplacení náborového příspěvku ve výši 4000 eur každému zaměstnanci, který se podílí na zajištění dopravy v Bratislavském samosprávném kraji.

Společnost podepsala s představiteli kraje smlouvu na zajištění příměstské autobusové dopravy v Bratislavském samosprávném kraji po dobu 10 let. Navzdory extrémně krátkému času se ARRIVA snažila udělat vše pro to, aby od 15. listopadu došlo k zajištění služby příměstské autobusové dopravy v BSK. Bohužel i přes to došlo z důvodu nedostatku řidičů k neodjetí některých spojů.

Juraj Droba, předseda Bratislavského samosprávného kraje uvedl na Facebooku, že se cestující musí připravit na výpadky spojů, které budou nejvíce citelné v okrese Senec a Pezinok. Dopravce ještě v pátek před zahájením avizoval, že výpadky spojů budou první týdny do 5 procent. „Náš tým analyzoval možnosti přesunu řidičů do těchto okresů, ale tuto variantu jsme nakonec nepodpořili, abychom nezhoršili dopravu na Záhoří a v Podunajském regionu,“ dodal Juraj Droba.

„Jako poděkování všem, kteří zajišťují dopravu v Bratislavském kraji od 15.11.2021 ARRIVA vyplatí náborový příspěvek v celkové výši 4 000 eur. Nabídka platí i pro nové kolegy, kteří podepíší smlouvu do 26. listopadu,“ uvádí dopravce.

Novým i dosavadním řidičům, kteří budou vozit cestující v rámci BSK, nabízí Arriva trvalý pracovní poměr, základní hodinovou mzdu 6,10 euro na hodinu, k ní pohyblivou složku mzdy a příplatky. Garantuje řidičům příměstských linek BSK vyšší základní hodinovou mzdu než měli dosud – průměrná mzda řidičů tak dosáhne výšky nejméně 1 500 eur. 

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: Arriva SK

Leave a Reply

%d bloggers like this: