ČSAD Slaný se připravuje na zajištění dopravní obslužnosti MHD v Jablonci nad Nisou

ČSAD Slaný, který zastřešuje koncernová společnosti ICOM transport, přebírá od 1. února 2023 městskou hromadnou dopravu v Jablonci nad Nisou. S novým dopravcem a jeho moderním vozovým parkem se mohli zájemci přijít seznámit v sobotu 10. září 2022 na akci pod názvem „Den s novým dopravcem.“

Do oblasti dopravce nasadí 27 nových autobusů značky Mercedes-Benz Conecto a Rošero. „Vozy budou mít hybridní pohon, klimatizaci, elektrický informační systém, povelovou soustavu pro nevidomé, Wi-Fi, USB nabíjení pro drobné elektrozařízení či dávkovač desinfekce. Autobusy Mercedes-Benz budou již s automatickou převodovkou. Řidiče budeme na linky nasazovat tak, abychom co nejvíce vyhověli jejich potřebám,“ uvádí Kateřina Kratochvílová.

„Řidičům nabízíme jistotu zaměstnání – zakázku jsme vyhráli na 5 let. Nabízíme práci na plný úvazek, ale také i na částečný, což se může hodit např. maminkám s dětmi, kteří musí svůj čas přizpůsobit rodině. Taktéž nabízíme možnost práce na dohodu. Zájemcům o práci řidiče autobusu, kteří nedisponují správným řidičským oprávněním, hradíme rekvalifikaci na ŘP sk. D včetně profesního průkazu, které se pohybují kolem 55 000 Kč. Nováčky samozřejmě čeká zácvik se zkušeným řidičem, který trvá 2 až 3 týdny,“ uvádí dopravce.

Dopravní uskupení ICOM transport, která zaměstnává 1 800 zaměstnanců, má hlavní sídlo v Jihlavě. Zajišťujeme autobusovou dopravu v pěti krajích naší republiky a současně také tuzemskou a mezinárodní kamionovou dopravu. Dále provozujeme autorizovaný servis Mercedes-Benz v Jihlavě a Humpolci, 18 čerpacích stanic a 9 plně automatizovaných mycích linek.

ICOM transport zastřešuje především 7 dopravních společností – ICOM transport a.s., ČSAD Slaný s.r.o., ČSAD Benešov s.r.o., ČSAD Ústí nad Orlicí a.s., ČSAD Jindřichův Hradec s.r.o., TRADO-BUS s.r.o., TRADO-MAD s.r.o.

V příštím roce se bude společnost účastnit výběrového řízení ve Středočeském kraji. Plánuje nákup 220 autobusů za přibližně 920 milionů korun a dokončí výměnu odbavovacích zařízení a dispečerského systému pro řízení autobusové dopravy v hodnotě přibližně 50 milionů korun.

Akce pod názvem „Den s novým dopravcem“ (foto: ICOM transport)

Zdroj a foto: ICOM transport

1 komentář: „ČSAD Slaný se připravuje na zajištění dopravní obslužnosti MHD v Jablonci nad Nisou

  • Pá 16. 9. 2022 (6:40)
    Permalink

    neříkejte nikomu, že já jezdím v Icomu se praví u nás

    Reagovat

Leave a Reply

%d bloggers like this: