Případná stávka železničářů v Rakousku ovlivní mezistátní vlaky

V Rakousku stále probíhá jednání mezi vedením společnosti ÖBB a odbory. Pokud však nedojde mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci k dohodě do neděle 27. listopadu do odpoledních hodin, může dojit v Rakousku ke stávce na celé železniční síti.

V případě, že se do nedělního odpoledne zástupci ÖBB s odboráři nedohodnou, tak se 28. listopadu uskuteční stávka na železniční síti Rakouských spolkových drah ÖBB. Doprava bude zastavena od 00:00 do 24:00 hod. V Rakousku v tuto dobu nepojedou žádné vlaky. Náhradní doprava nebude zajištěna, a to ani v přeshraničních úsecích. Omezení se bude týkat mezistátních vlaků na území Rakouska včetně přeshraničních regionálních vlaků. U nočních spojů (např. přímé vozy Praha – Curych nebo Vídeň – Berlín) dojde k omezení už od večera 27. listopadu až do rána 29. listopadu.

Pokud ke stávce skutečně dojde, budou České dráhy zajišťovat v pondělí 28. listopadu provoz všech vlaků mezistátní dopravy na území ČR do/z poslední pohraničí stanice. Spoje linky Ex 3 railjet Vindobona pojedou v úsek Praha – Břeclav – Praha, spoje linky Ex 4 (např. vlaky Sobieski, Moravia atp.) pojedou v úseku Polsko – Bohumín – Břeclav a zpět, spoje Jižní expres linky Ex 7 Praha – Linz pojedou v úseku Praha – Rybník – Praha.

„Cestující do/z Rakouska žádáme, aby v případě stávky svou cestu přeložili na termín před nebo po stávce a v případě neodkladné cesty dne 28. listopadu naplánovali cestu náhradní formou. Opatření a případná omezení budou k dispozici na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak,“ uvádí tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: