Solaris dodá do Bukurešti 100 trolejbusů za téměř 60 milionů eur

Závěrem roku podepsala společnost Solaris Bus & Coach sp. z o.o. s vedením města Bukurešť smlouvu na dodání 100 trolejbusů Solaris Trollino 12.

Dvanáctimetrové trolejbusy budou do rumunského hlavního města dodány do 22 měsíců od data podpisu smlouvy. Hodnota kontraktu je téměř 60 milionů eur. Zakoupená vozidla s nulovými emisemi představují další investici Bukurešti do zlepšení kvality života ve městě. Trolejbusy město předá dopravní společnosti STB SA (Societatea de Transport Bucuresti), která bude pro město a jeho obyvatele vykonávat dopravní obslužnost.

Trolejbusy bude pohánět trakční motor o výkonu 160 kWh. Tato bezemisní vozidla Trollino budou navíc vybavena nejmodernějšími bateriemi Solaris High Power s kapacitou 60 kWh, které jim umožní urazit vzdálenost až 20 km bez připojení k trakčnímu vedení. Baterie se budou dobíjet jak na cestě (prostřednictvím technologie nabíjení za pohybu), tak přes noc v depu.

Všechna Trollina budou vybavena účinnou klimatizací prostoru pro cestující. Na palubě bude monitorovací systém, obrazovky informačního systému pro cestující a USB nabíječky pro dobíjení drobné elektroniky. Vozidla uvezou najednou 90 cestujících, z toho 25 sedících.

Trolejbus Solaris Trollino 12 (foto: Solaris Bus & Coach)
Trolejbus Solaris Trollino 12 (foto: Solaris Bus & Coach)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: