V září odstartují práce na stavbě nové železniční zastávky Pardubice centrum

Správa železnic nyní vybrala zhotovitele stavby, kterým je sdružení firem EUROVIA CS a Chládek a Tintěra Pardubice. Hodnota stavebních prací je 53 877 156 Kč.

Zprovoznění nové železniční zastávky plánuje Správa železnic v polovině příštího roku. Budou sem zajíždět vlaky z Jaroměře a Hradce Králové a zároveň bude sloužit pro obrat souprav zajišťujících spojení mezi Pardubicemi a Chrudimí.

Zastávku bude tvořit oboustranné nástupiště o délce 140 metrů a šířce necelých 9 metrů mezi novými kolejemi č. 10a a 12a. Přístup cestujících zajistí kryté šikmé chodníky o šířce 3 metry. Normová výška nástupiště jim zároveň umožní i pohodlný nástup do moderních vlakových souprav. Ocení také přístřešky, lavičky a osvětlení perónu včetně přístupových cest. Počítá se rovněž s instalací informačního a orientačního systému, rozhlasu a také kamerového systému.

Do podchodu, který propojuje Sladkovského a Rokycanovu ulici, se už v rámci probíhající stavby napojil nový tubus, který je nyní zaslepen. Na něj naváže zastřešená část šikmého chodníku. Cestující se dostanou na nástupiště také po přístupové cestě z ulice Jana Palacha.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: