Dopravci v Norsku testují nový elektrický autobus Solaris Urbino 15 LE

Elektrický autobus Solaris Urbino 15 LE, nejnovější vozidlo v portfoliu polského výrobce s nulovými emisemi, v současné době testují dopravci v různých norských městech. Autobus, který byl představen v říjnu loňského roku, bude testován v Norsku do konce března.

Solaris Urbino 15 LE s nulovými emisemi a nízkým vstupem je prvním elektrickým autobusem od společnosti Solaris, který je určen pro městské i meziměstské trasy.

Vůz budou testovat dopravci z Osla a přilehlých oblastí. Pokud jde o dobíjení baterií, bude elektrický autobus Urbino 15 LE využívat již existující infrastrukturu v dotyčných městech: pantograf a nabíjecí stanice plug-in dostupné v depech i na trasách.

„Možnost mít autobus v Norsku jako první zemi, která předvedla náš nový produkt, je prostě úžasné. Bylo provedeno mnoho práce, a to jak s klienty, tak se skvělým týmem v naší továrně na vytvoření našeho nového produktu. Čistě elektrický! Jelikož jsme společnost orientovaná na zákazníka a zpětné vazby jsou pro nás důležité, nemůžu se dočkat, až bude autobus na silnici ukazovat klientům, operátorům, řidičům, cestujícím a médiím v naší zemi,“ říká Sverre Skaar, generální ředitel Solaris Norge AS.

Není náhodou, že Norsko bylo vybráno jako testovací místo pro nejnovější e-bus Solaris. První dva elektrické vozy Solaris Urbino 15 LE byly vyrobeny hlavně s ohledem na skandinávské operátory. Předváděná sběrnice obsahuje speciální řešení vyhovující normám Busnordic a takzvaný skandinávský balíček. S ohledem na náročné klimatické podmínky se designéři ujistili, že během jízdy je zajištěn jak tepelný, tak cestovní komfort. Vozidla tohoto typu se mohou pochlubit dalšími vlastnostmi, které usnadňují jejich provoz v obtížných podmínkách – například extra dálkovými světly, pískovacím systémem nebo prostorem pro sněhové řetězy.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: