V Brně testují po Pardubicích nový autobus IVECO Streetway

Brněnský dopravní podnik začíná s testováním nového autobusu IVECO Streetway.

S autobusem se mohli seznámit již návštěvníci loňského veletrhu CZECHBUS 2021 v Praze. Předváděcí vůz začal své testovací turné 10. ledna 2022 v Pardubicích u tamního DP. Ve středu 19. ledna dorazil do Brna, kde bude z vozovny Slatina vypravován především na linku číslo 67.

Iveco Streetway. Tohoto dvanáctimetrového krasavce máme na čtrnáctidenní návštěvě. Testovat ho budeme hlavně na lince 67 a vyjede pravděpodobně už dnes,” uvedl DPMB na sociálních sítích.

Autobus IVECO Streetway v Brně (foto: DPMB)
Autobus IVECO Streetway v Brně (foto: DPMB)

Nízkopodlažní městský autobus STREETWAY je k dispozici ve verzích dlouhých 12 metrů a 18,75 metrů. Robustní osvědčené vozidlo staví na odborných znalostech významného hráče v hromadné dopravě a na klíčových hodnotách životnosti a výkonnosti, provozních schopnostech, ověřené spolehlivosti a službách. Díky podpoře rozsáhlé servisní sítě značky IVECO BUS a široké nabídce propojených služeb se lze spolehnout, že autobus STREETWAY je špičkou v oboru udržitelné městské mobility.

Autobus STREETWAY splňuje normy Euro VI-E a těží z vynikající spolehlivosti motorů IVECO BUS Cursor 9 Euro VI, vyvinutými společností FPT Industrial, poháněnými naftou nebo zemním plynem. V podélné poloze jsou motory spojeny s automatickou převodovkou VOITH Diwa 6 nebo ZF Ecolife 2, a se zadní nápravou ZF AV 133.

Autobus STREETWAY zavádí širokou škálu standardních funkcí pro zvýšení bezpečnosti na palubě pro cestující i řidiče, jako jsou elektronické brzdové systémy (EBS, ASR), upozornění na stoupající teplotu v motorovém prostoru, automatický hasicí systém, citlivou hranu a detekci cestujících u dveří. Elektronický odpružený systém vede ke stabilnímu pohodlnému jízdnímu zážitku a optimální trakci pro brzdný výkon a stabilitu řízení.

Údržba je zjednodušena díky umístění motoru v podélné poloze a přístupnosti veškerých kom-ponent přes vyhrazené vnější klapky a dveře venku a poklopy uvnitř vozidla. Excelentní výkon motoru Cursor 9 Euro VI, stejně jako ekonomicky nenáročný a praktický design, přinášejí vý-znamné úspory v rámci optimalizovaných TCO a provozní výkonnosti.

Zdroj: Ostra Group a IVECO BUS, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu a DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: