Na trať Ostrava – Frenštát pod Radhoštěm se postupně vrací do zkušebního provozu patrové jednotky typu push-pull

České dráhy jednotky, které v Moravskoslezském kraji jezdí od poloviny prosince ve zkušebním provozu, stáhly v polovině ledna. Důvodem bylo zjištěné nestandardní chování bezpečnostních prvků u lokomotiv 750.7 ve spojení s jednotkou push-pull. Dodavatel úprav na lokomotivě, společnost CZ LOKO, již provedla všechny úpravy a Drážní úřad vydal souhlas s pokračováním zkušebního provozu.

„Na trať Ostrava – Frenštát pod Radhoštěm se postupně vrací do zkušebního provozu moderní patrové jednotky s bezbariérovým nástupem typu push-pull. Od včerejšího dne jsou v provozu dva vlaky, dnes se k nim přidá třetí souprava a od neděle se předpokládá nasazení i dalších jednotek,“ uvádí tiskový mluvčí drah Vanda Rajnochová.

Jednotky push-pull jsou moderní bezbariérové vlaky. Skládají se ze tří patrových klimatizovaných vozů. Cestující mají v soupravách push-pull k dispozici například Wi-Fi připojení k internetu, elektrické zásuvky a USB konektory pro napájení elektroniky i dostatek prostoru pro uložení jízdních kol, kočárků, lyží nebo rozměrných zavazadel. Soupravy mohou jezdit s motorovými i elektrickými lokomotivami.

Zdroj a úvodní foto: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: