Pozvánka na konferenci Elektrické autobusy a vlaky pro město XI na veletrhu Czechbus 2022

Na letošním veletrhu Czechbus 2022 bude 23. listopadu 2022 opět doprovodným programem tradiční konference o elektrických autobusech, jejíž desáté jubileum proběhlo, vzdor všem nepříznivým okolnostem, při plném zájmu a účasti na loňském Czechbusu.

U příležitosti zahájení druhé dekády těchto konferencí se organizátoři rozhodli rozšířit jejich záběr, a konference tak budou pokračovat jako Elektrické autobusy a vlaky pro město.

Program konference 23.11.2022:

9:00 Zahájení konference
Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, odborný garant konference
Mgr. Martin Chval, Sdružení dopravních podniků ČR

Mgr. Martin Janda, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Financování nízkoemisních vozidel MHD z IROP

zástupce Ministerstva dopravy ČR
Podpora nízkoemisní a bezsemisní dopravy v gesci Ministerstva dopravy ČR

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services
Představení průvodce přípravou udržitelného projektu elektrických autobusů s nezávislým zdrojem energie

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services
Vývojové trendy a novinky v oblasti elektrických autobusů a městské a příměstské kolejové dopravy

Ing. Marcel Páter, Schunk Carbon Technology
EN 50696 nabíjecí rozhraní pro rychlé a efektivní nabíjení bateriových vozidel
Unifikace nabíjecích rozhraní pro bateriové autobusy v souladu s normou EN 50696 je nutná pro zabezpečení kompatibility nabíjecích systémů při rozšiřování flotil bateriových vozidel. Týká se to nejen kompatability vozidel různých výrobců se stávající infrastrukturou, ale také kompatability různorodé flotily s nabíjecí infrastrukturou od různých dodavatelů. Prezentace poskytne vhled do historie vývoje technických řešení nabíjecích rozhraní pro autobusy, proces jejich unifikace a zakotvení technických požadavků do normy EN 50696 a představí také aktuálně dostupná moderní řešení pro bezobslužné nabíjení bateriových vozidel pomocí pantografu. Součástí prezentace bude i představení moderních trendů pro digitalizaci pantografů pro vlaky a tramvaje – systém Schunk On Track Monitoring pro detekci stavu pantografu i závadových stavů na troleji s přenosem dat vč. lokalizace v reálném čase.
Ing. Dana Neubergová, ředitelka Bank and Direct channel UniCredit Leasing CZ&SK
Možnosti financování vozového parku
Představení možností financování vozového parku – využitelnost dotací, podpory a záruky evropských fondů, představení různých druhů financování a modelové případy projektů UniCredit Leasing

Doc. Dr. Ing. Mikolaj Bartlomiejczyk, Politechnika Gdańska, Dopravní podnik Gdyně (PKT)
Inovativní technologie v trolejbusové dopravě – zkušenosti

Další přednášející jsou v jednání.

Společnost Schmachtl CZ představí kabelovou vývodku EMC s lisovaným kontaktem pro stínící pletenec kabelu pro elektrická vozidla. Tato vývodka se uplatní u vnitřních rozvodů elektrické energie pro trakci i pro pomocná zařízení. V prvním jmenovaném případě tedy například u palubních nabíječek, vysokonapěťových a DC/DC měničů, vodíkových palivových článků nebo u brzdových odporníků. Ve druhém případě je to u vzduchových kompresorů, chladicích zařízení, klimatizačních jednotek, servopohonů apod.

Na konferenci se bude prezentovat společnost FAIVELEY TRANSPORT CZECH, která podporuje ekologická řešení pro přepravu ve městech. Můžete vybírat z celé řady chytrých řešení určených pro e-busy a trolejbusy od trolejbusových sběračů, přes pantografy s montáží na střechu e-busu nebo do nabíjecí stanice.

Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem do 21.11.2022, který prosím pošlete na info@proelektrotechniky.cz. Váš e-mail bude obsahovat celé jméno, adresu a organizaci, kterou na konferenci zastupujete. Bez těchto údajů nebudete na konferenci zaregistrováni. Přístup na konferenci získáte po obdržení potvrzení registrace na Váš e-mail. Zadané kontaktní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a nebudou předány třetí straně. Vstupné na konferenci je pro zaregistrované účastníky zdarma. Nezaregistrovaným nebude umožněn vstup na konferenci.

Elektrobus Škoda E’CITY pro Prahu od skupiny Škoda Group

Zdroj: CZECHBUS a Smartcityvpraxi.cz, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: