V Bonnu byla představena první tramvaj Škoda ForCity Smart

Ve městě Bonn byla oficiálně představena první tramvaj Škoda ForCity Smart Bonn (41T) vyrobená skupinou Škoda Group.

Z plzeňského závodu Škoda do německého města zamířila první vyrobená tramvaj koncem ledna. Následně zde začaly testovací jízdy nového vozu.

Škoda Group zvítězila v roce 2019 v tendru na dodávku tramvají pro dopravní podnik města Bonn. Plzeňská společnost dodá do německého města až 38 moderních tramvají vozidel z platformy ForCity Smart. Důležitou součástí kontraktu jsou exkluzivní dodávky náhradních dílů po dobu 25 let.

Nová tramvaj Škoda ForCity Smart od skupiny Škoda Group (foto: Martin Magunia / Stadtwerke Bonn)

Tramvaje pro Bonn jsou moderní obousměrná tříčlánková 100% nízkopodlažní vozidla s otočnými podvozky. Komfortní provoz pak umožňuje plná adheze vozidel, která například zajišťuje spolehlivé jízdní vlastnosti i při nepříznivém počasí. Dopravce ocení nízké provozní náklady produktu z platformy Škoda ForCity Smart. Interiér vozů je navržen v duchu představ o budoucnosti tramvajové dopravy. Cestující se mohou těšit na komfortní prostorná bezbariérová vozidla, v jejichž interiéru jsou k dispozici dva velké multifunkční prostory například pro invalidní vozíky, dětské kočárky, případně jízdní kola. Nové tramvaje mají přehledný informační systém s obrazovkami a panely. V tramvajích je instalován kamerový systém, který významně přispěje k zajištění bezpečnosti provozu a zamezení vandalismu. Tramvaj je dlouhá 30 metrů a pojme 180 cestujících.

Plzeňská firma se prosadila v rámci velmi náročné soutěže. Tato zakázka potvrzuje, že tramvaje Škoda jsou schopny uspět v konkurenci největších světových firem a to i na nejnáročnějších světových trzích.

Nová tramvaj Škoda ForCity Smart od skupiny Škoda Group (foto: Martin Magunia / Stadtwerke Bonn)
Nakládka tramvaje Škoda ForCity Smart Bonn v plzeňském závodě v závěru ledna (foto: Škoda Group)
Nakládka tramvaje Škoda ForCity Smart Bonn v plzeňském závodě v závěru ledna (foto: Škoda Group)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, foto: Martin Magunia / Stadtwerke Bonn a Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: