DPP začal opravovat tramvajovou trať v Nádražní ulici a v ulici Dukelských hrdinů
Pražský dopravní podnik dnes zahájil rekonstrukci tramvajové tratě v ulici Dukelských hrdinů a opravu tratě v Nádražní ulici v oblasti křižovatky s Bozděchovou ulicí.
V případě opravy tratě v Nádražní ulici práce potrvají 12 dnů a rekonstrukce v ulici Dukelských hrdinů bude ukončena koncem října. Náhradní autobusová doprava ani u jedné z těchto dvou akcí nebude zavedena.
Rekonstrukce tramvajové tratě v ulici Dukelských hrdinů bude probíhat pouze v její severní části, tj. od Strossmayerova náměstí až po křižovatku s ulicí U Výstaviště. DPP provede kompletní rekonstrukci tratě, nově zde vybuduje pevnou jízdní dráhu s pružným upevněním kolejnic a s antivibračními rohožemi. V úseku od Strossmayerova náměstí po křižovatku s Veletržní ulicí zůstane trať i po rekonstrukci ve své současné poloze. Od křižovatky s Veletržní ulicí (včetně) až po kolejový trojúhelník u Výstaviště (včetně) bude tramvajová trať podle studie Letenský kříž Institutu plánovaní a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) posunuta o zhruba jeden až dva metry západním směrem, tj. směrem k Letné.
Tramvajové zastávky v ulici Dukelských hrdinů zůstanou ve své stávající poloze. Po dokončení veškerých prací na přestavbě uličního profilu budou všechny tři nástupní ostrůvky (oba směry zastávky Veletržní palác a Strossmayerovo náměstí ve směru od Výstaviště) plně bezbariérově přístupné. Předchozí kompletní rekonstrukci tramvajové tratě v ulici Dukelských hrdinů DPP provedl v roce 1985. V roce 2001 proběhla repanelizace tratě novými velkoplošnými panely v úseku od Veletržní ulice ke Strossmayerovu náměstí, ve zbylé části byly položeny panely použité.
Výměna oblouků v oblasti křižovatky Nádražní a Bozděchovy ulice
Od soboty 29. června do čtvrtka 11. července 2024 do brzkých ranních hodin bude DPP opravovat také tramvajovou trať v Nádražní ulici u křižovatky s Bozděchovou. DPP zde vymění opotřebené a dožívající oblouky na obou kolejích. Tramvaje se do tohoto úseku vrátí od čtvrtka 11. července 2024 od ranního výjezdu. Během opravy tratě budou tramvaje z/do Slivence, resp. z/na Barrandov jezdit Radlickou, ul. Za Ženskými domovy a Plzeňskou ulicí.
Kompletní přehled linkového vedení tramvají na období letošních letních prázdnin je k dispozici na webu DPP.

