České dráhy nasadily do pravidelného provozu novou lokomotivu Vectron

Novou vícesystémovou lokomotivu Siemens Vectron s označením 193.902 vypravily České dráhy poprvé do pravidelného provozu. V pátek 5. února 2021 vyjela  v čele dálkových vlaků Západní expres spojující Prahu a Cheb.

Tato lokomotiva s číslem 193.902 bude současně využívána pro testování různých typů kolejových vozidel na zkušebním okruhu VUZ ve středočeské Velimi, pro tento účel ji ČD budou dceřiné společnosti VUZ pronajímat. Půjde přibližně o 20 % kapacity. Zbývajících 80 % připadne na výkony v čele dálkových vlaků Českých drah po celé republice i v zahraničí. Lokomotiva je opatřena speciálním polepem s reliéfem testovacího okruhu Zkušebního centra VUZ.

Siemens Vectron s označením 193.902:

  •  Lokomotiva je schopna provozu na 4 hlavních napájecích systémech používaných v Evropě.
  •  Kromě jednotného evropského vlakového zabezpečovače ETCS bude vybavena GSM-R a dálkovou diagnostikou.
  •  Lokomotiva disponuje jmenovitým trakčním výkonem 6400 kW a nejvyšší provozní rychlostí 200 km/h. Pro použití na zkušebním okruhu má však zvýšenou maximální rychlost na 210 km/h.
  • Vzhledem ke své modulární koncepci byla Českým drahám předána s vybavením pro provoz v České republice, Německu, Rakousku, Polsku, na Slovensku a v Maďarsku a může být dovybavena pakety pro provoz i v dalších zemích.
Siemens Vectron s označením 193.902 po svém příjezdu z Chebu do Prahy dne 5.1.2021

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: